سوزاندن کالری بدون نیاز به باشگاه

حالت مطالعه
سوزاندن کالری بدون نیاز به باشگاه

سوزاندن کالری بیشتر، بدون نیاز به باشگاه رفتن. با اندکی تغییر در سبک زندگی خود می توانید کالری بیشتری بسوزانید. کارهای جزئی که در طول روز انجام می دهید باعث تغییرات بزرگی در سوخت و ساز بدن شما می شود. از دستورالعمل های زیر استفاده کنید و اندکی سبک زندگی خود را تغییر دهید و بدون فعالیت ورزشی، کالری بیشتری بسوزانید.

چگونه بدون فعالیت ورزشی کالری بیشتری بسوزانیم؟

اگر می خواهید کالری بیشتری در روز بسوزانید، فعالیت بدنی بیشتری انجام دهید. پژوهش ها مشخص کرده اند فعالیت بدنی روزانه نقش مهمی در تغییرات وزنی افراد دارد. اما سؤال این است که چه میزان کالری با فعالیت بدنی سوزانده می شود؟ جواب واضح است. میزان کالری سوزانده شده به موارد مختلفی بستگی دارد. به دلیل اینکه افراد فعالیت های روزمره را با شدت های مختلف اجرا می کنند، میزان سوزاندن کالری به نظر می تواند تا ۲۰۰۰ کالری در روز متفاوت باشد. اما نگران نباشید. چرا که با راهکارهای زیرقرار است که دیگر کالری بیشتری بسوزانید و چربی کمتری داشته باشید.

سوزاندن کالری در محل کار

کارهایی که نیازمند بی تحرکی هستند (پشت میز نشینی و …) عامل اصلی چاقی نیستند، اما نشستن های طولانی مدت می تواند یکی از عوامل افزایش وزن و چاقی در برخی افراد باشد. انجمن قلب آمریکا بیان کرده است “افراد چاق تمایل ذاتی دارند که در طول روز ۲/۵ ساعت بیشتر از افراد بی تحرکی که چاق نیستند، بنشینند”.

پژوهش ها نشان داده است که افراد چاق با تغییرات جزئی در سبک زندگی خود می توانند روزانه ۳۵۰ کالری بیشتر بسوزانند. این کالری های مزاحم سوزانده شده در طول هفته باعث کاهش وزن قابل توجهی می شود. اگر کار شما پشت میز نشینی است، پس از هر ساعت کار بایستید و مقداری قدم بزنید. روز فعالی داشته باشید. کارهای خود را به دیگران دستور ندهید و سعی کنید بیشتر کارهای خود را خودتان انجام دهید. برای خوردن چای یا قهوه منتظر آبدارچی نباشید و خودتان اقدام کنید. به جای استفاده از آسانسور از پله استفاده کنید و کارهایی را که می توانید ایستاده انجام دهید را حتماً ایستاده انجام دهید.

در حالت استراحت کالری بیشتری بسوزانید

سؤالی که از شما می پرسم این است که در طول شب چند ساعت روبروی تلوزیون می نشینید؟ نگران نباشید، من نمی خواهم بگویم که دیگر تلوزیون نبینید یا دیدن آن را محدود کنید (چون کار ما پاک کردن صورت مسأله نیست، بلکه حل کردن مشکل است). در حین تماشای تلوزیون و یا در حین استراحت دستان خود را مشغول کنید (برای مثال، کنترل را در دتس بگیرید و تکان دهید، با کف دست روی زمین را مالش دهید و …). مشغول کردن دستها نه تنها باعث افزایش کالری سوزی می شود، بلکه باعث مصرف کمتر تنقلات در روبروی تلوزیون می شود. در هنگام صحبت کردن با تلفن قدم بزنید. کارهای خانه را با تحرک بیشتری انجام دهید. سعی کنید هر روز اتاق خود را اندکی مرتب کنید.

سوزاندن کالری با بچه ها

یاد دادن یک زندگی پرتحرک به کودکانتان از افزایش وزن و چاقی آنها در آینده جلوگیری می کند و باعث افزایش سوزاندن کالری شما نیز می شود. کودک خود را پیاده به مدرسه برسانید. اگر کودکان خود را با ماشین به مدرسه می برید، اندکی دورتر پار کنید و با هم پیاده به سمت مدرسه بروید.

سوزاندن کالری با کارهای خانه

هر ساعت کار خانه چندصد کالری می سوزاند. میزان کالری سوزانده شده بستگی به ابعاد بدنی شما و جنسیت شما دارد. برای مثال، یک خانم ریزاندام ۱۶۰ کالری در ساعت می سوزاند، در حالی که یک مرد با اندام بزرگتر، مقدار بسیار بیشتری می سوزاند. کف زمین را طی بکشید، جارو بزنید و گلدان ها را دستمال بکشید. به طور کلی، هرکاری که فعالیت بدنی شما را زیاد می کند انجام دهید. اگر خسته شدید، استراحت کنید و بدانید که این کارها از بروز بیماری ها در کهنسالی جلوگیری می کنند و بدن زیبایی برای شما به ارمغان می آورند.

سوزاندن کالری در رویدادهای اجتماعی

سعی کنید در مهمانی های خانوادگی خود به جای گشتن به دنبال راحت ترین جای خانه و لم دادن، کمی فعالیت بیشتری داشته باشید و به صاحب خانه در انجام امور کمک کنید.

فعالیت ورزشی کلید طلایی هر گونه برنامه کاهش وزن است. اما رفتن به باشگاه تنها راه تغییر بدن شما نیست. شما می توانید بدون اجرای فعالیت ورزشی نیز کالری بسوزانید، فقط کافی است فعالیت بدنی خود در طول روز را افزایش دهید.
لوگوی کامل آقای بدنساز
زندگی خود را با اجرای فعالیت های بدنی روزانه سالم تر کنید و کالری و در نتیجه چربی بیشتری بسوزانید. اگر این میزان چربی سوزی برای شما کافی نبود و به دنبال راه سریع تری برای کاهش وزن خود بودید، با آقای بدنساز تماس برقرار کنید و با برنامه غذایی و تمرینی مخصوص به خود شما، سریع تر به هدف خود برسید.
دریافت برنامه تماس با آقای بدنساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *